Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
LähiTapiola Pirkanmaa21.10.2022

LähiTapiola Pirkanmaan vuosittaisella LähiLahjoituksella 20 000 euroa lasten ja nuorten harrastustoimintaan

LähiTapiola Pirkanmaan omistaja-asiakkaat ja toimialueen asukkaat pääsevät vuosittain äänestämällä valitsemaan 20 lasten ja nuorten harrastustoimintaa tarjoavaa yhdistystä LähiLahjoituksen saajaksi. Lahjoituksen turvin toteutetaan esimerkiksi edullisempia harrastamisen kustannuksia tai maksutonta toimintaa, välinehankintoja ja koulutuksia.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Itä3.7.2026LähiTapiola Idän lipunmetsästys sai joensuulaiset liikkeelle!Perjantaina 3.7. Joensuun keskusta heräsi eloon, kun kaupunkilaiset osallistuivat LähiTapiola Idän lipunmetsästykseen. Jaossa oli 4 lippua monen joensuulaisen kesän kohokohtaan, Ilosaarirockiin. Lipunmetsästäjiä oli liikkeellä noin sata ja lipunmetsästys keräsi sosiaalisessa mediassa tuhansien ihmisten huomion. LähiTapiola Pirkanmaa2.7.2026Uimataidottomuus lisääntyy tuhansien järvien maassa – kuudesluokkalaisista vain puolet osaa uidaKuudesluokkalaisista vain 55 % arvioi olevan uimataitoisia. Määrä on laskenut selvästi vuodesta 2016, jolloin uimataitoisia kuudesluokkalaisia oli 76 %.LähiTapiola Pirkanmaa1.7.2026Pelastusrenkaita katoaa luvatta – LähiTapiola Pirkanmaa lahjoitti Tampereen ja Sastamalan kaupungeille näitä hädän hetkiin tarkoitettuja apuvälineitäKesäajan vilkas veneily-, uinti- ja rantaelämä lisäävät turvallisuusvarusteiden merkitystä ja tarvetta. LähiTapiola Pirkanmaa turvaa ajanviettoa rannoilla ja vesillä lahjoittamalla vuosittain pelastusrenkaita venesatamiin ja yleisille uintipaikoille.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetLähiTapiola Pirkanmaan vuosittaisella LähiLahjoituksella 20 000 euroa lasten ja nuorten harrastustoimintaan
Henkilöasiakkaan asiointi
Suosituimmat tuotteet
Edut ja kampanjat
Tietoa LähiTapiolasta
Henkilöasiakkaan sivutYritysasiakkaan sivutMaatila-asiakkaan sivut
Haluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn