LähiTapiola Pohjoinen30.9.2022Sekasin-chatista apua nuorten ahdistukseen - lahjoituksella Pohjois-Suomeen oma aluekoordinaattoriViimesyksyinen Pidä huolta -kampanja keräsi yli miljoona euroa lahjoituksia nuorten mielenterveystyölle. Kampanjan mahdollistajat, LähiTapiola ja S-ryhmä, lahjoittivat alkupääomaksi 500 000 euroa Sekasin-chatin ja koulujen mielenterveystyön tukemiseen.
Kuvassa: Osuuskauppa Arinan vastuullisuus- ja viestintäjohtaja Pasi Ruuskanen, Sekasin-aluekoordinaattori Anu Alapartanen ja LähiTapiola Pohjoisen markkinointi- ja viestintäjohtaja Liisa Humalamäki tapasivat syyskuussa 2022 Sekasin-chatin tulosten läpikäynnin merkeissä.
Muita ajankohtaisia asioitaLähiTapiola Pohjanmaa4.3.2026”Jokainen haluaa lapselleen parasta” – siksi Charlotta valitsi vauvavakuutuksenKun Charlotta odotti toista lastaan, moni asia tuntui tutulta. Samalla tietoisuus oli suurempi kuin ensimmäisellä kerralla – siitä, kuinka haavoittuvainen uusi elämä voi olla ja kuinka tärkeää on, että turva on kunnossa. LähiTapiola Pääkaupunkiseutu4.3.2026LähiTapiola Pääkaupunkiseutu on April Jazz-festivaalin 40. juhlavuoden pääyhteistyökumppaniLähiTapiola Pääkaupunkiseutu ja April Jazz aloittavat yhteistyön vuoden 2026 festivaalilla. Kumppanuudella halutaan tukea ennen kaikkea paikallista kulttuuritoimintaa.LähiTapiola Länsi-Suomi3.3.2026Henkivakuutusta käytetään Satakunnassa miljoonilla vuodessa – Mutta ei niin kuin saatat kuvitellaHenkivakuutuksesta maksettiin vuonna 2024 korvauksia yli 9 miljoonaa euroa, selviää LähiTapiola Länsi-Suomen tilastoista. Vastoin yleistä uskomusta maksetut korvaukset liittyvät useimmiten positiivisiin muutoksiin elämäntilanteessa, kertoo porilaisasiantuntija Topi Kortesmäki.
Katso lisää tiedotteita