Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
LähiTapiola Pirkanmaa18.8.2022Tampereen yliopistolle 100 000 euron lahjoitus LähiTapiola PirkanmaaltaLähiTapiola Pirkanmaa lahjoitti Tampereen yliopistolle 100 000 euroa tukeakseen tiedettä, koulutusta ja alueensa elinvoimaa. Lahjoitus on osa valtion tukemaa yliopistojen vastinrahakampanjaa ja se täydentää vuonna 2021 tehtyä 30 000 euron lahjoitusta.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Vellamo2.3.2026Lahtelaisten kestosuosikki Mamma Maria varautuu riskeihin kattavalla vakuutusturvallaMamma Maria on vakiinnuttanut paikkansa lahtelaisten kestosuosikkina yli 30-vuotisella taipaleellaan. LähiTapiola Vellamo on saanut kunnian olla vakuuttamassa yhtä Lahden vanhimmista ravintoloista jo 11 vuoden ajan – jopa LähiTapiolan yhteyshenkilö on pysynyt koko yhteistyön ajan samana.LähiTapiola Pirkanmaa1.3.2026Rohkeasti ihmisen puolella – LähiTapiolalta 30 000 euron lahjoitus Tyttöjen TalolleLähiTapiola Pirkanmaa lahjoitti yhdessä LähiTapiola Keskinäinen Vakuutusyhtiön kanssa 30 000 euroa Setlementti Tampereen Tyttöjen Talo -toimintaan ja vapaaehtoistoimintaan.LähiTapiola Savo27.2.2026Jäälauttaharjoittelussa opetellaan taitoja, jotka voivat pelastaa hengenLähiTapiola Savo mahdollisti jälleen Suomen Uimaopetus- ja Hengenpelastusliiton (SUH) kanssa toteutetun jääturvallisuustapahtuman, joka järjestettiin Kuopion Kuntolaakson uimahallissa ja keräsi ennätysmäärän osallistujia. Tapahtuma tarjoaa ainutlaatuisen mahdollisuuden harjoitella jään pettämistilanteessa tarvittavia taitoja turvallisesti ja ohjatusti, ja on osa laajempaa työtä turvallisemman jäällä liikkumisen edistämiseksi.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetTampereen yliopistolle 100 000 euron lahjoitus LähiTapiola PirkanmaaltaHaluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn