LähiTapiola Etelän pitkäaikainen toimitusjohtaja vaihtuu – ”Nyt on oikea hetki vaihtaa kapulaa”
Toimitusjohtaja Ari Lagerström jättää LähiTapiola Etelän kesällä 2023. Yhtiö on yksi taloudellisesti vakavaraisimmista vahinkovakuutusyhtiöstä ja hyvässä kasvussa. Uuden toimitusjohtajan hakuprosessi on käynnistetty.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Loimi-Häme29.4.2026LähiTapiola Loimi-Häme mahdollisti 5-luokkaisille tunnekasvatusta ja Aresin keikan
Monelle hämeenlinnalaiselle 5.-luokkalaiselle koulupäivä tarjosi ikimuistoisen kokemuksen: elämän ensimmäisen keikan. Hämeenlinnan Verkatehtaan Vanajasalin lavalle nousi yksi tämän hetken kuumimmista artisteista, Ares. Rap-artisti esiintyi koko ikäluokalle osana Kulttuuripolkua. Keikkaelämyksen toteuttivat yhteistyössä Kulttuurikeskus ARXin luotsaama HÄX nuorisokulttuuri ja Hämeenlinnan tapahtumatalo Verkatehdas. Konsertin mahdollisti Lähi-Tapiolan Loimi-Häme.LähiTapiola Keski-Suomi29.4.2026Mökkikausi käynnistyy Keski-Suomessa – asiantuntija muistuttaa turvallisuudesta
Aikainen kevät on saanut keskisuomalaiset mökkeilijät liikkeelle ja samalla korvaushakemukset alkavat jälleen lisääntyä. LähiTapiola Keski-Suomen korvauspäällikkö Maiju Matilaisen mukaan kevät ei tuo poikkeuksellista piikkiä vahinkoihin, mutta jo kauden alussa esiin nousevat erityisesti palo-, vuoto- ja myrskyvahingot. LähiTapiola Itä29.4.2026“Käyn vain nopeasti mökillä” – Kevään mökkipiipahduksilla on yllättäviä vahinkoriskejä
Talven jälkeen mökille mennään usein katsomaan, onko kaikki kunnossa tai tekemään pienet kevättoimet. Samalla kiire ja huolettomuus lisäävät vahinkojen riskiä. Maltti ja huolellisuus auttavat estämään hölmöjä vahinkoja.
Katso lisää tiedotteita
Uutishuone
Tiedotteet
LähiTapiola Etelän pitkäaikainen toimitusjohtaja vaihtuu – ”Nyt on oikea hetki vaihtaa kapulaa”