Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
Talous7.6.2022Finanssivalvonta on määrännyt LähiTapiola Varainhoidolle seuraamusmaksun kaupparaportoinnin puutteista – puutteilla ei ole ollut vaikutusta asiakkaisiinFinanssivalvonnan määräämä seuraamusmaksu on 125 000 euroa. Seuraamusmaksu perustuu Finanssivalvonnan vuosina 2020-2021 tekemään kaupparaportoinnin tarkastukseen. LähiTapiola Varainhoito on toteuttanut korjaavat toimenpiteet viipymättä puutteiden tultua ilmi.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola VarainhoitoTalous5.2.2026Tiedote LähiTapiola High Yield ja LähiTapiola Eurooppa High Yield -rahastojen osuudenomistajilleLähiTapiola Savo-Karjala4.2.2026LähiTapiolan työturvallisuustuki mahdollisti nastakengät Muksulan päiväkodin henkilöstölleLähiTapiola tukee yritysasiakkaitaan turvallisemman työarjen rakentamisessa tarjoamalla työturvallisuustukea työturvallisuutta parantaviin investointeihin. Mikkeliläinen Muksulan päiväkoti on tuore esimerkki siitä, miten tuki voi näkyä konkreettisesti arjessa ja parantaa henkilöstön turvallisuutta. LähiTapiola Pirkanmaa3.2.2026Kovat pakkaset haastavat autoilijoita Kun pakkanen kiristyy, moni autoilija huomaa saman ongelman: auton ovi on jumissa, kahva ei liiku ja pahimmassa tapauksessa koko kahva jää riuhtoessa käteen. Talvipakkaset aiheuttavat joka vuosi vahinkoja, joista suuri osa olisi vältettävissä malttia ja oikeita keinoja käyttämällä.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetFinanssivalvonta on määrännyt LähiTapiola Varainhoidolle seuraamusmaksun kaupparaportoinnin puutteista – puutteilla ei ole ollut vaikutusta asiakkaisiinHaluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn