Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
LähiTapiola PirkanmaaTerveys30.5.2022Hätätilanteessa auttaminen on jokamiehenvelvollisuus – LähiTapiola Pirkanmaa järjestää 1 000 viidesluokkalaiselle elvytystaitojen koulutustaLähiTapiola Pirkanmaan alueella 1 000 alakoululaista oppii vuoden 2022 aikana elintärkeitä turvallisuustaitoja. Keväällä LähiTapiolan Sankarikoulutuksia on tarjottu Tampereella, Sastamalassa, Kangasalla ja Nokialla.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Savo27.2.2026Jäälauttaharjoittelussa opetellaan taitoja, jotka voivat pelastaa hengenLähiTapiola Savo mahdollisti jälleen Suomen Uimaopetus- ja Hengenpelastusliiton (SUH) kanssa toteutetun jääturvallisuustapahtuman, joka järjestettiin Kuopion Kuntolaakson uimahallissa ja keräsi ennätysmäärän osallistujia. Tapahtuma tarjoaa ainutlaatuisen mahdollisuuden harjoitella jään pettämistilanteessa tarvittavia taitoja turvallisesti ja ohjatusti, ja on osa laajempaa työtä turvallisemman jäällä liikkumisen edistämiseksi.LähiTapiola Kainuu-Koillismaa26.2.2026LähiTapiola Kainuu-Koillismaan toimitusjohtaja siirtyy uusiin tehtäviinLähiTapiola Kainuu-Koillismaan toimitusjohtaja vaihtuu Olli Kokkosen jättäessä tehtävänsä ja siirtyessä uusiin tehtäviin LähiTapiola-ryhmän ulkopuolelle. Kokkosen toimisuhde päättyy 27. helmikuuta 2026. Toimitusjohtajan tehtäviä hoitaa väliaikaisesti yhtiön hallintojohtaja Katja Tirkkonen. Uuden toimitusjohtajan hakuprosessi käynnistetään välittömästi.LähiTapiola Etelä-Pohjanmaa26.2.2026LähiTapiola tekee vahvan paluun Provinssiin – Tänä kesänä lauletaan yhdessä ja chillataan jokirannassaLähiTapiolan tarjoaa tänä kesänä mahdollisuuden istahtaa yksin tai kaveriporukalla fiilistelemään ja laulamaan suosikkibiisejä trubaduurien johdolla. Luvassa on rentoa rantatunnelmaa, chillailua sekä yllätysohjelmaa.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetHätätilanteessa auttaminen on jokamiehenvelvollisuus – LähiTapiola Pirkanmaa järjestää 1 000 viidesluokkalaiselle elvytystaitojen koulutustaHaluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn