Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
Terveys24.5.2022LähiTapiolalta lahjoitus ukrainalaisten lasten ja nuorten jalkapalloharrastukseenLähiTapiola-ryhmä lahjoittaa Jalkapallo-Säätiön Pertti Alaja -rahaston kautta 10 000 euroa ukrainalaisten lasten ja nuorten jalkapalloharrastukseen.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Uusimaa11.1.2026Lämmin kiitos omistaja-asiakkaillemme kuluneesta vuodesta 2025!Haluamme kiittää yli 80 000 omistaja-asiakastamme kuluneesta vuodesta ja toivottaa tervetulleiksi kaikki uudet 8 862 asiakastamme, jotka ovat liittyneet paikallisen vakuutusyhtiön omistajiksi. Saat LähiTapiola Uusimaasta turvaa arkeesi, ja valitsemalla paikallisen teet alueestamme elinvoimaisemman.LähiTapiola Lappi11.1.2026Liukastumistapaturmat ovat talvikuukausina yksi yleisimmistä vakuutusyhtiöiden korvaamista henkilövahingoistaPitkistä talvista huolimatta nastakenkien tai liukuesteiden käyttö on Lapissa muuta maata harvinaisempaa. Useimmiten nastakengät löytyvät lappilaisnaisilta, mutta ne jäävät miehiä herkemmin käyttämättä. Liukastumiset ovat yksi yleisimmistä talvikuukausien tapaturmista ja yleisin työmatkatapaturma.LähiTapiola Länsi-Suomi8.1.2026Hanneksesta tulossa uusi Lyly – Myrskyvahinkojen hintalappu kolminkertaistunut 10 vuodessaVuoden 2025 lopulla länsirannikkoa kurittanut Hannes-myrsky on LähiTapiola Länsi-Suomen arvioiden mukaan nousemassa tuhoiltaan vuoden 2024 Lylyn veroiseksi. Yhtiön vahinkotilastot paljastavat, että keskimääräinen myrskyvahinkokorvaus on vuosien saatossa moninkertaistunut.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetLähiTapiolalta lahjoitus ukrainalaisten lasten ja nuorten jalkapalloharrastukseenHaluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn