Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
Terveys24.5.2022

LähiTapiolalta lahjoitus ukrainalaisten lasten ja nuorten jalkapalloharrastukseen

LähiTapiola-ryhmä lahjoittaa Jalkapallo-Säätiön Pertti Alaja -rahaston kautta 10 000 euroa ukrainalaisten lasten ja nuorten jalkapalloharrastukseen.

Muita ajankohtaisia asioita

LähiTapiola VarainhoitoTalous20.8.2026

Asiakastiedote: Sijoitusrahasto LähiTapiola 2025 sulautuu LähiTapiola Korkomaailma Sijoitusrahastoon 25.9.2026

Sulautuminen ei edellytä osuudenomistajilta toimenpiteitä. Finanssivalvonta on hyväksynyt sulautumissuunnitelman ja antanut rahastojen sulautumiselle täytäntöönpanoluvan. Sulautumisen voimaantulopäivä on 25.9.2026.
LähiTapiola Lappi19.8.2026

Ensimmäinen pesällinen voi tehdä kalliit vahingot – ilmalukko voi yllättää lämmittäjän

Sateinen elokuu voi houkutella lappilaisia lämmittämään takkoja ja uuneja jo ennen varsinaista lämmityskautta. Kesän jäljiltä käyttämättömänä ollut tulisija ja savuhormi ovat usein kylmiä ja kosteita, joten hormin vetoa kannattaa auttaa jo ennen sytyttämistä. Ensimmäinen pesällinen on silti syytä polttaa maltilla, jotta savuvahingoilta ja hormivaurioilta vältyttäisiin.
LähiTapiola Vellamo18.8.2026

Yli 80 % alueen asukkaista huolissaan harrastusmahdollisuuksien vaikutuksesta lasten ja nuorten hyvinvointieroihin – LähiTapiola Vellamo jakaa 100 000 euroa yhdistyksille

LähiTapiola Vellamo avaa vuoden 2026 LähiLahjoitus-haun, jossa jaetaan yhteensä 100 000 euroa lasten ja nuorten harrastustoimintaan.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetLähiTapiolalta lahjoitus ukrainalaisten lasten ja nuorten jalkapalloharrastukseen

Henkilöasiakkaan asiointi

Suosituimmat tuotteet

Edut ja kampanjat

Tietoa LähiTapiolasta

Henkilöasiakkaan sivutYritysasiakkaan sivutMaatila-asiakkaan sivut
Haluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn