Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
LähiTapiola PohjoinenTalous23.5.2022LähiTapiola Pohjoinen lahjoittaa 100 000 euroa Oulun yliopistolleLähiTapiola Pohjoinen osallistuu Oulun yliopiston varainhankintakampanjaan 100 000 euron lahjoituksella. Elämänturvayhtiö haluaa tukea korkeakoulutusta ja osaamista pohjoisessa Suomessa.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Pohjoinen15.9.2025Kotikäyntejä eläinpotilaille – LemmikkiTohtorit palvelevat Oulun seudullaLähiTapiola Pohjoinen tarjoaa omistaja-asiakkailleen Oulun seudulla* LemmikkiTohtorien palveluita. Palveluihin kuuluvat tapaturman tai sairauden aiheuttamat eläinlääkärikulut, joista voit hakea korvausta LähiTapiolan eläinlääkärikuluvakuutuksesta. LähiTapiola Pohjoinen15.9.2025Kokit ja Potit -Hannelen keittiön sydän on vanha nojatuoli – ”Sen pelastaisin ensimmäisenä”Oululaisen Kokit ja Potit -ruokavaikuttaja Hannele Hyvärisen koti on monitoimipaikka ja tukikohta. Kesäisin pihalla kasvaa kukkia ja kasviksia – kaikki syötäviä. Koti keittiöineen ja siellä valmistuvine herkkuineen mahdollistaa ihania muistoja läheisten kanssa. Hannele antaa vinkkinsä vegaanisesta tuparitarjottavasta. LähiTapiola Länsi-Suomi11.9.2025Eläintörmäysvahingot lisääntyneet viidenneksellä Länsi-Suomessa – Pahimmalla paikkakunnalla määrä on yli kaksikertaistunutVuosina 2021–2024 riistaonnettomuudet ovat Riistakeskuksen tilastojen mukaan vähentyneet Länsi-Suomessa. Samaan aikaan vakuutusyhtiölle ilmoitettujen eläintörmäysvahinkojen määrä on kasvanut viidenneksellä. Eläintörmäyksien määrä on kasvanut lähes jokaisella länsisuomalaisella paikkakunnalla.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetLähiTapiola Pohjoinen lahjoittaa 100 000 euroa Oulun yliopistolleHaluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn