Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
LähiTapiola Lappi28.1.2022

LähiTapiola lahjoittaa 40 000 euroa Lapin yliopistolle

LähiTapiola tukee Lapin yliopiston toimintaa lahjoittamalla yliopistolle 40 000 euroa. Lahjoitus on osa yliopiston varainhankintakampanjaa, joka on käynnissä 30.6.2022 asti.
tunturimaisema
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Henkiyhtiö16.6.2026LähiTapiola Keskinäinen Henkivakuutusyhtiön talousjohtajaksi Heikki IlkkaLähiTapiola Keskinäinen Henkivakuutusyhtiön talousjohtajaksi ja johtoryhmän jäseneksi on nimitetty KTM Heikki Ilkka. Hän aloittaa tehtävässään 1. elokuuta. LähiTapiola Lappi16.6.2026Talkoohenki ei riitä turvaamaan talkoolaisiaTalkootöitä tehdään varsinkin maaseudulla paljon, mutta turvallisuus saattaa unohtua: ”Työkohteet voivat olla samoja kuin ammattilaisilla. Silloin myös riskit ovat todellisia.”LähiTapiola Loimi-Häme16.6.2026Lasten uimataito huolettaa Kanta-Hämeessä – LähiTapiola tukee uimakouluja HämeenlinnassaLähiTapiolan teettämän Arjen katsaus -kyselyn* mukaan 85 prosenttia LähiTapiola Loimi-Hämeen alueella vastanneista on huolissaan lasten uimataidon heikkenemisestä. Kesän kynnyksellä vesiturvallisuudesta onkin syytä puhua entistä enemmän – ja samalla varmistaa, että uimataitoa voidaan vahvistaa käytännössä.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetLähiTapiola lahjoittaa 40 000 euroa Lapin yliopistolle
Henkilöasiakkaan asiointi
Suosituimmat tuotteet
Edut ja kampanjat
Tietoa LähiTapiolasta
Henkilöasiakkaan sivutYritysasiakkaan sivutMaatila-asiakkaan sivut
Haluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn