Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
LähiTapiola Kainuu-Koillismaa3.1.2022LähiTapiola Kainuu-Koillismaan yritys- ja maatilaliiketoiminnan liiketoimintajohtajaksi on valittu Mikko Sirviö KajaanistaSotkamosta kotoisin oleva Mikko Sirviö on valittu LähiTapiola Kainuu-Koillismaan yritys- ja maatilaliiketoimintajohtajaksi.
LähiTapiola Kainuu-Koillismaan Yritys- ja maatilaliiketoiminnasta vastaavaksi liiketoimintajohtajaksi ja johtoryhmän jäseneksi on valittu tradenomi Mikko Sirviö 1.1.2022 alkaen.

Sirviö päätyi vakuutusalalle valmistumisensa jälkeen kokeilun halusta. Ala vei heti mukanaan ja nyt hän on toiminut LähiTapiolassa yli seitsemän vuoden ajan, joista viisi viimeistä vuotta asiakkuuspäällikkönä yritysasiakasliiketoiminnoissa. Sirviö opiskelee tällä hetkellä YAMK-tutkintoa Kajaanin Ammattikorkeakoulussa.

Sirviö on kotoisin Sotkamosta ja asuu perheineen tällä hetkellä Kajaanissa. Hänellä löytyy taustaa myös pesäpallosta Superpesistasolta. Nykyisin vapaa-aika kuuluu perheen kanssa touhutessa ja tennistä harrastaen.

Sirviön mukaan LähiTapiolan vahvuudet kulminoituvat nyt ja tulevaisuudessa paikallisuuteen, jota edustavat paikalliset ja tutut elämänturvaajat. Sirviö pitää tärkeänä, että myös tulevaisuudessa kainuu-koillismaalaiset asiakkaat kokevat LähiTapiolaan tulemisen ja siellä olon helpoksi.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Pohjoinen7.5.2025Täällä ovat Oulun riskialtteimmat kolaripaikat – ”Liikennesäännöt unohtuvat parkkipaikoilla” LähiTapiola Pohjoisen vahinkotietojen mukaan Oulussa eniten liikennevahinkoja syntyy parkkipaikoilla ja -halleissa sekä tiiviisti liikennöityjen risteysalueiden ja liittymien yhteydessä. Kyselyn mukaan parkkipaikoilla syntyy vaaratilanteita eritoten siksi, etteivät autoilijat ota kanssaihmisiä riittävän hyvin huomioon. LähiTapiola Loimi-Häme5.5.2025Kysely: Joka viides kokenut ”läheltä piti” -palovahinkotilanteen kotona tai mökillä – ”jokainen sekunti on arvokas”Paloturvallisuus on tärkeää kaikkialla, erityisesti kotona, mökillä ja veneessä. Toimiva sammutin voi olla ratkaiseva tekijä palon alkuvaiheessa, jolloin se voi estää tulipalon leviämisen ja pelastaa omaisuutta sekä ihmishenkiä.LähiTapiola Länsi-Suomi5.5.2025Mökillä on syytä käytellä moottorisahaa jo nyt – Kaatunut puu syypää joka toiseen myrskyvahinkoon Myrskyt ovat aiheuttaneet vahinkoja joka kolmannen länsisuomalaisen kodissa, selviää LähiTapiolan tuoreesta kyselystä. Joka toisen vahingon syynä on kaatunut puu. Mökkikauden alku on asiantuntijan mukaan paras aika riskipuiden ennakoivalle kaatamiselle, mutta myös vaaran paikka itse tekevälle.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetLähiTapiola Kainuu-Koillismaan yritys- ja maatilaliiketoiminnan liiketoimintajohtajaksi on valittu Mikko Sirviö KajaanistaHaluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn