Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
Talous22.12.2021

LähiTapiola, OP ja Ilmarinen ovat toteuttaneet kolmen uuden vuokra-asuntokohteen myynnin Tampereen Ranta-Tampellassa

LähiTapiolan, OP Ryhmän sekä Keskinäinen Eläkevakuutusyhtiö Ilmarisen muodostama yhteissijoitusrakenne Tampereen Asunnot Ky on myynyt kolme uutta vuokra-asuntokohdetta Tampereen Ranta-Tampellassa. Ostaja on Keskinäinen Työeläkevakuutusyhtiö Elo.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Keski-Suomi3.6.2026LähiTapiola Keski-Suomen toimistojen aukioloajat laajenevat Jyväskylässä ja ÄänekoskellaLähiTapiola Keski-Suomen palvelu paranee Jyväskylässä ja Äänekoskella, sillä toimistojen aukioloaikoja laajennettiin 1.6. alkaen.LähiTapiola Pohjanmaa2.6.2026Länsirannikon LähiTapioloiden fuusiolle sinetti – ”Kiltti jätti” saa nimekseen LähiTapiola Länsi-SuomiLähiTapiola Länsi-Suomen ja LähiTapiola Pohjanmaan fuusio on hyväksytty molempien yhtiöiden yhtiökokouksissa. Uusi, Suomen suurimpien joukkoon kipuava vakuutusyhtiö aloittaa toimintansa vuoden 2027 alusta. Päätös uuden yhtiön toimitusjohtajasta tehdään viikolla 24. LähiTapiola Länsi-Suomi2.6.2026Länsirannikon LähiTapioloiden fuusiolle sinetti – ”Kiltti jätti” saa nimekseen LähiTapiola Länsi-SuomiLähiTapiola Länsi-Suomen ja LähiTapiola Pohjanmaan fuusio on hyväksytty molempien yhtiöiden yhtiökokouksissa. Uusi, Suomen suurimpien joukkoon kipuava vakuutusyhtiö aloittaa toimintansa vuoden 2027 alusta. Päätös uuden yhtiön toimitusjohtajasta tehdään viikolla 24.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetLähiTapiola, OP ja Ilmarinen ovat toteuttaneet kolmen uuden vuokra-asuntokohteen myynnin Tampereen Ranta-Tampellassa
Henkilöasiakkaan asiointi
Suosituimmat tuotteet
Edut ja kampanjat
Tietoa LähiTapiolasta
Henkilöasiakkaan sivutYritysasiakkaan sivutMaatila-asiakkaan sivut
Haluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn