Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
LähiTapiola Varsinais-Suomi15.12.2021Korona ei saa estää vähävaraisten joulun viettoa Turun seudullaLähiTapiola Varsinais-Suomi haluaa tukea vähävaraisten perheiden joulun viettoa lahjoittamalla 5000 euroa Operaatio Ruokakassin Valoa jouluun -tempaukselle. Haastamme muut alueen yritykset tukemaan talousvaikeuksissa olevaa yhdistystä.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Länsi-Suomi21.10.2025Renkaanvaihtoon liittyvät vahingot ovat nyt yleisimmillään – ”Riskeinä kesken ajon irtoava rengas tai kymppitonnin lasku”Sään viiletessä yhä useampi suunnittelee renkaanvaihtoa. Asiantuntija varoittaa erityisesti renkaiden kiristykseen ja sähköautojen renkaanvaihtoon liittyvistä riskeistä.LähiTapiola Pirkanmaa20.10.2025LähiTapiola Pirkanmaan tuen mahdollistamana Tampere-talossa käynnistyy uusi Kulttuurikaveri-yhteistyöLähiTapiola Pirkanmaa, Tampere-talo ja TampereMissio tuovat kulttuurin äärelle ihmisiä, jotka muuten jäisivät helposti sen ulkopuolelle. Lokakuussa käynnistyvä Kulttuurikaveri-toiminta tarjoaa TampereMission asiakkaille mahdollisuuden lähteä konserttiin yhdessä kaverin kanssa – maksutta.LähiTapiola Länsi-Suomi17.10.2025Tilastot: Pahin myrskyaika on pian käsillä, vahingon hintalappu kolminkertaistunutMyrskytuhoja syntyy eniten marraskuussa, selviää LähiTapiola Länsi-Suomen tilastoista vuosilta 2015–2025. Keskimääräisen myrskyvahingon kustannus on kymmenessä vuodessa kolminkertaistunut. Myrskyt koettelevat kovimmin porilaisia, raumalaisia, eurajokelaisia ja euralaisia.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetKorona ei saa estää vähävaraisten joulun viettoa Turun seudullaHaluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn