LähiTapiolan Vahinko- ja Henkiyhtiöiden hallitukset on valittu
LähiTapiola Vahinkoyhtiön ja LähiTapiola Henkiyhtiön hallintoneuvostot ovat syyskokouksissaan 17.11.2021 valinneet yhtiöiden hallitusten jäsenet 1.1.2022 alkavalle toimikaudelle.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Henkiyhtiö16.6.2026LähiTapiola Keskinäinen Henkivakuutusyhtiön talousjohtajaksi Heikki Ilkka
LähiTapiola Keskinäinen Henkivakuutusyhtiön talousjohtajaksi ja johtoryhmän jäseneksi on nimitetty KTM Heikki Ilkka. Hän aloittaa tehtävässään 1. elokuuta. LähiTapiola Lappi16.6.2026Talkoohenki ei riitä turvaamaan talkoolaisia
Talkootöitä tehdään varsinkin maaseudulla paljon, mutta turvallisuus saattaa unohtua: ”Työkohteet voivat olla samoja kuin ammattilaisilla. Silloin myös riskit ovat todellisia.”LähiTapiola Loimi-Häme16.6.2026Lasten uimataito huolettaa Kanta-Hämeessä – LähiTapiola tukee uimakouluja Hämeenlinnassa
LähiTapiolan teettämän Arjen katsaus -kyselyn* mukaan 85 prosenttia LähiTapiola Loimi-Hämeen alueella vastanneista on huolissaan lasten uimataidon heikkenemisestä. Kesän kynnyksellä vesiturvallisuudesta onkin syytä puhua entistä enemmän – ja samalla varmistaa, että uimataitoa voidaan vahvistaa käytännössä.
Katso lisää tiedotteita
Uutishuone
Tiedotteet
LähiTapiolan Vahinko- ja Henkiyhtiöiden hallitukset on valittu