Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
LähiTapiola PohjoinenTurvallisuus13.9.2021Pinnaheijastimilla loistavaa turvaa Pohjois-Suomen koululaisilleLähiTapiola Pohjoisen ja Lapin alueyhtiöt sekä Osuuskauppa Arina lahjoittavat Pohjois-Pohjanmaan ja Lapin 75 koulun kolmasluokkalaisille yhteensä yli 3000 pinnaheijastinta. Koulut saivat hakea mukaan kampanjaan kesän aikana ja pinnaheijastimet toimitetaan koululuokille liikenneturvallisuusviikolla 13.-17.9.2021.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Lappi14.11.2025 Elvytystaidot vahvistuvat Lapissa – 500 alakoululaista oppi auttamaan hätätilanteissaLasten ja nuorten harrastaminen on tärkeä osa arkea, mutta monissa perheissä siihen liittyy huolia, jotka voivat estää lapsen osallistumisen mielekkääseen toimintaan. LähiTapiolan Arjen katsaus -kyselyn tuloksista käy ilmi lappilaisten perheiden kokemuksia ja huolenaiheita harrastusten ympärillä. Taloudelliset haasteet ja jaksamisen puute ovat nousseet keskeisiksi huolenaiheiksi.LähiTapiola VarainhoitoTalous13.11.2025LähiTapiola Pääomasijoitus VI Ky -rahasto ylitti tavoitteensa ja kasvoi yli 400 miljoonaan euroonLähiTapiola Pääomasijoitus VI Ky -rahasto kasvoi viimeisessä sulkemisessa yli tavoitekoon ja saavutti Suomen mittakaavassa poikkeuksellisen 428 miljoonaa euroa. Seuraavaksi varainkeruuvuorossa on uusi LähiTapiola Velkasijoitus IV -rahasto.LähiTapiola Pirkanmaa12.11.2025Rengassesonki tuo tullessaan yllättävän määrän loukkaantumisia Renkaidenvaihtosesonki on jälleen käynnissä. Vuosittain puhutaan autoille sattuvista vahinkotilanteista, kun esimerkiksi tunkkia käytetään väärin. Usein kuitenkin unohtuu, että renkaiden vaihtoon liittyy todellisia tapaturmariskejä erityisesti silloin, kun renkaat ovat raskaita tai niitä säilytetään hankalissa paikoissa.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetPinnaheijastimilla loistavaa turvaa Pohjois-Suomen koululaisilleHaluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn