Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
LähiTapiola Itä30.8.2021Itä: LähiTapiola Itä lahjoittaa Kehitysvammaisten Tukiliiton paikallisjärjestöille 15 000 euroaLähiTapiola Itä lahjoittaa Kehitysvammaisten Tukiliiton viidelletoista paikallisjärjestölle yhteensä 15 000 euroa vuonna 2021. Lahjoitusvaroilla mahdollistetaan monipuolinen kehitysvammaisten tukityö Pohjois-Karjalassa ja Ylä-Savossa.
Lapsi nurmikolla
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Savo27.4.2026Kuopion ensikotiyhdistykselle 500 000 € tuki lähisuhdeväkivaltatyölleLuodaan toivoa Pohjois-Savossa nimeä kantava yhteistyökumppanuus, on enemmän kuin ajankohtainen, sillä Pääministeri Petteri Orpon hallitus sinetöi viimeisessä kehysriihessään ennätysmäisen suuret lisäleikkaukset sosiaali- ja terveysjärjestöjen valtionavustuksiin. LähiTapiola Pääkaupunkiseutu26.4.2026Rasvapalo voi pilata grillijuhlatAurinkoisista grillikeleistä kannattaa ottaa kaikki irti, mutta ennen grillin sytyttämistä on hyvä varmistaa turvallisuusasiat.LähiTapiola Pirkanmaa23.4.2026LähiTapiolan lahjoituskumppanuudella mahdollistetaan Tampereen Iceheartsin pitkäkestoista ennaltaehkäisevää lastensuojelutyötäLähiTapiola on Tampereen Icehearts ry:n pitkäkestoinen lahjoituskumppani. Syksyllä toimintaan lahjoitettiin yhdessä LähiTapiola Keskinäinen Vakuutusyhtiön kanssa 25 000 euroa ja tänä vuonna lahjoitussumma nousee 45 000 euroon. Lahjoituksella turvataan Tampereen Iceheartsin pitkäkestoisen ennaltaehkäisevän lastensuojelutyön perustoimintoja.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetItä: LähiTapiola Itä lahjoittaa Kehitysvammaisten Tukiliiton paikallisjärjestöille 15 000 euroa
Henkilöasiakkaan asiointi
Suosituimmat tuotteet
Edut ja kampanjat
Tietoa LähiTapiolasta
Henkilöasiakkaan sivutYritysasiakkaan sivutMaatila-asiakkaan sivut
Haluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn