Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijat ja vastavalmistuneetAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
LähiTapiola Pirkanmaa1.6.2021

LähiTapiola Pirkanmaa lahjoitti 70 000 euroa kiusaamisen ennaltaehkäisyyn ja jälkihoitoon

Yhä useammalla nuorella havaitaan masennusta ja ahdistuneisuutta ja yhä useampi nuori joutuu mielenterveyssyistä eläkkeelle. Nuoriso- ja lastenpsykiatrit tunnistavat kiusaamisen yhdeksi merkittävimmäksi syyksi nuorten itsetuhoisuudelle ja sairaalahoidon tarpeelle. Nuorisopsykiatrian lähetteen saaneista nuorista potilaista jopa yli 80 %:lla on kokemusta kiusaamisesta. LähiTapiola Pirkanmaan hallitus on päättänyt 70 000 euron lahjoituksista käytännön työhön kiusaamisen ennaltaehkäisyyn ja jälkihoitoon.

Muita ajankohtaisia asioita

LähiTapiola Pirkanmaa17.9.2026

Metsä kutsui kuudesluokkalaisia – ”Tää on tosi kiva päivä!”

Suomen Metsäyhdistys ja Suomen 4H-liitto ovat toteuttaneet tänä syksynä kivaa tekemistä metsässä kuudesluokkalaisille. Kaikki kuutoset metsään -hankkeen mahdollistavat Suomen Metsäsäätiön 500 000 euron rahoitus ja LähiTapiolan 400 000 euron lahjoitus.
LähiTapiola Uusimaa16.9.2026

Riski riistaeläinkolareihin kasvaa syksyn pimetessä – Nurmijärvi, Kirkkonummi ja Porvoo kolarialttiita kuntia

Uudellamaalla sattuu toiseksi eniten riistaeläinonnettomuuksia Suomessa. Syksyllä hämärä, liukkaus ja metsästyksen aloitus lisäävät onnettomuuden riskiä. Suurimmat vahingot liittyvät tieltä ulos ajautumiseen hirvieläinkolarin yhteydessä.
LähiTapiola Pirkanmaa15.9.2026

Riski riistaeläinkolareihin kasvaa syksyn pimetessä – Sastamala ja Tampere kolarialttiita kuntia

Pirkanmaalla sattuu neljänneksi eniten riistaeläinonnettomuuksia Suomessa. Syksyllä hämärä, liukkaus ja metsästyksen aloitus lisäävät onnettomuuden riskiä. Suurimmat vahingot liittyvät tieltä ulos ajautumiseen hirvieläinkolarin yhteydessä.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetLähiTapiola Pirkanmaa lahjoitti 70 000 euroa kiusaamisen ennaltaehkäisyyn ja jälkihoitoon

Henkilöasiakkaan asiointi

Suosituimmat tuotteet

Edut ja kampanjat

Tietoa LähiTapiolasta

Henkilöasiakkaan sivutYritysasiakkaan sivutMaatila-asiakkaan sivut
Haluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn