Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
LähiTapiola PääkaupunkiseutuTalous21.4.2021Kysely: Pääkaupunkiseudulla halua asunnon ostoon enemmän kuin edellytyksiä - nuoremmat kiinnostuneempia omaisuuden vuokraamisestaLähiTapiola Pääkaupunkiseudun teettämän kyselyn mukaan yhtiön toimialueen asukkaiden yleisimmät varallisuuden kivijalat ovat pankkitili, asunto, auto ja rahasto-osuudet. Ikäpolvien välillä näyttää olevan eroja suhtautumisessa kiinteään omaisuuteen: nuoret ovat halukkaampia vuokraamaan.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Pirkanmaa23.4.2026LähiTapiolan lahjoituskumppanuudella mahdollistetaan Tampereen Iceheartsin pitkäkestoista ennaltaehkäisevää lastensuojelutyötäLähiTapiola on Tampereen Icehearts ry:n pitkäkestoinen lahjoituskumppani. Syksyllä toimintaan lahjoitettiin yhdessä LähiTapiola Keskinäinen Vakuutusyhtiön kanssa 25 000 euroa ja tänä vuonna lahjoitussumma nousee 45 000 euroon. Lahjoituksella turvataan Tampereen Iceheartsin pitkäkestoisen ennaltaehkäisevän lastensuojelutyön perustoimintoja. LähiTapiola Pirkanmaa23.4.2026LähiTapiolalta 60 000 € lahjoitus pirkanmaalaisten nuorten työllistämiseenLähiTapiola Pirkanmaa lahjoittaa vuosittain varoja yleishyödyllisille yhteisöille ja vastikkeettomaan hyväntekeväisyyteen. Yksi tämän vuoden lahjoitusteemoista on nuorten työllistämismahdollisuuksien tukeminen. Teema koettiin erityisen tärkeäksi tässä hankalassa taloustilanteessa. LähiTapiola Pohjoinen21.4.2026Toni Keränen palasi olympialaisista ja kohtasi hirven kotimatkan viimeisillä hetkillä Olympiamatkalta kotiin ajanut Toni Keränen kohtasi nelostiellä hirven – ja ehti onneksi reagoida. Paljon ajava keihäänheittäjä kertoo, että hirvien pelkäämisen sijaan hän on opetellut havaitsemaan niitä paremmin. Oma vireystila, näkyvyys ja pienet valinnat voivat ehkäistä hirvikolarin.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetKysely: Pääkaupunkiseudulla halua asunnon ostoon enemmän kuin edellytyksiä - nuoremmat kiinnostuneempia omaisuuden vuokraamisesta
Henkilöasiakkaan asiointi
Suosituimmat tuotteet
Edut ja kampanjat
Tietoa LähiTapiolasta
Henkilöasiakkaan sivutYritysasiakkaan sivutMaatila-asiakkaan sivut
Haluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn