Paloturvallisuuden verkkokurssin suorittaminen on tärkeää kertausta maatilalliselle – ”Kaikkemme teemme paloturvallisuuden eteen”
”Palojen ennaltaehkäisy on ollut aina mielessä. Kaikkemme teemme sen eteen, ettei eritoten eläimille ja ihmisille satu mitään”, kertoo Marjut Hakala kotieläintilaltaan Eurasta.
Juha ja Marjut Hakalan mielestä paloturvallisuuden verkkokurssin suorittaminen on hyvää kertausta kelle tahansa tilalliselle.
Ajankohtaista
17.6.2026LähiTapiola-ryhmän yhtiöryhmän johtoryhmän puheenjohtajaksi ja Palvelut Oy:n toimitusjohtajaksi Harri Mattinen
LähiTapiola-ryhmän yhtiöryhmän johtoryhmän puheenjohtajaksi ja Palveluyhtiön toimitusjohtajaksi on valittu OTM Harri Mattinen. Hän aloittaa tehtävässään 1.1.2027 mennessä. Mattinen (56) siirtyy tehtävään LähiTapiola Pääkaupunkiseudun toimitusjohtajan tehtävästä. 16.6.2026Kysely: Yli 80 prosenttia suomalaisista valmis luopumaan juhannuskokkoperinteestä maastopaloriskin takia
Ilmastonmuutos ja sään ääri-ilmiöiden voimistuminen vaikuttavat myös perinteisiimme. Vaikka juhannuskokko on monelle tärkeä osa keskikesän juhlaa, turvallisuus ajaa edelle, arvioi LähiTapiolan asiantuntija.Turvallisuus11.6.2026Ajankohtaiset huijaus- ja tietojenkalasteluyritykset LähiTapiolan nimissä
Tällä sivulla tiedotamme asiakkaisiimme kohdistuvista vilpillisesti LähiTapiolan nimissä tehtävistä ajankohtaisista ja tietoomme tulleista huijaus- ja tietojenkalasteluyrityksistä. Voit ilmoittaa uusista LähiTapiolan nimissä lähetetyistä huijausviesteistä tai -soitoista meille osoitteessa tietoturva@lahitapiola.fi.
Katso lisää ajankohtaisia
Uutishuone
Ajankohtaista
Paloturvallisuuden verkkokurssin suorittaminen on tärkeää kertausta maatilalliselle – ”Kaikkemme teemme paloturvallisuuden eteen”