Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
Talous17.10.2024Inflaatio syönyt palkansaajilta liki kahden kuukauden ansiot – ”piikki on vielä auki”3 700 euron kuukausipalkalla saa nyt noin 160 euron edestä vähemmän palveluja ja hyödykkeitä kuin ostovoimahuipulla vuonna 2021. Ostovoimakuoppaa on vielä noin puolet jäljellä, ja paikallishallinto kipuaa kuiville ensimmäisenä, arvioi LähiTapiolan ekonomisti Hannu Nummiaro.
Nainen istuu pöydän ääressä.
Ajankohtaista
Maa- ja metsätalous23.1.2026Huolella laadittu testamentti voi turvata metsäsi tulevaisuudenTestamentti on keino varmistaa, että metsäsi tulevaisuus on turvattu ja että sen hoito ja käyttö jatkuvat tahtosi mukaisesti. Oikein laadittu testamentti turvaa läheisten aseman, ehkäisee ristiriitoja ja varmistaa tahdon toteutumisen. Turvallisuus14.1.2026Ajankohtaiset huijaus- ja tietojenkalasteluyritykset LähiTapiolan nimissäTällä sivulla tiedotamme asiakkaisiimme kohdistuvista vilpillisesti LähiTapiolan nimissä tehtävistä ajankohtaisista ja tietoomme tulleista huijaus- ja tietojenkalasteluyrityksistä. Voit ilmoittaa uusista LähiTapiolan nimissä lähetetyistä huijausviesteistä tai -soitoista meille osoitteessa tietoturva@lahitapiola.fi.14.1.2026Vain reilu kymmenesosa harjaa koiransa tai kissansa hampaat säännöllisesti – ennaltaehkäisy voi pelastaa kalliilta kustannuksiltaHampaiden säännöllinen pesu harventaa tarvetta poistattaa hammaskiveä ja plakkia eläinlääkärillä, ja ennaltaehkäisevä hammashoito voi tuoda selviä säästöjä eläinlääkärikustannuksiin. Kyselyn mukaan 29 prosenttia ei kuitenkaan pese koiransa tai kissansa hampaita koskaan.
Katso lisää ajankohtaisia
UutishuoneAjankohtaistaInflaatio syönyt palkansaajilta liki kahden kuukauden ansiot – ”piikki on vielä auki”Haluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn