Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
Turvallisuus8.6.2021VARSINAIS-SUOMI: Näin vältät tulipalot sähköautoa ladatessa!Sähkö- ja hybridiautot ovat yleistyneet Suomessa räjähdysmäisesti. Vaikka yhä useampi suomalainen hankkii sähköllä kokonaan tai osittain kulkevan auton, eivät monet auton omistajat ole kuitenkaan tietoisia sähköauton lataamiseen liittyvistä riskeistä. Kokosimme yhteen vinkit turvalliseen sähköauton lataamiseen ja tulipalojen ennaltaehkäisyyn.
LähiTapiola LokalTapiola
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Etelä29.1.2026LähiTapiola Etelä tukee arjen turvallisuutta, lahjoittaa yli 20 000 euroa VPK-toimintaanLähiTapiola Etelä haluaa olla mahdollistamassa alueen palo – ja henkilöturvallisuuden ennaltaehkäisytyötä ja lahjoittaa alueella toimiville 26 vapaaehtoiselle palokunnalle (VPK:lle) yhteensä yli 20 000 euroa.LähiTapiola Länsi-Suomi28.1.2026Monen satakuntalaisen putket jäätyvät pian – ”Hälytyskellojen pitää soida, jos näin käy joka vuosi”Tavallista kireämmät pakkaset jäädyttävät vuosittain monien satakuntalaisten putkia. Asiantuntijan mukaan sulatuskikkoja tärkeämpää on keskittyä estämään jäätyminen kokonaan selvittämällä ongelman syy.LähiTapiola Keski-Suomi25.1.2026Keskisuomalaiset huolissaan giljotiini-ilmiöstä – uusia Välkky-suojatievaroittimia asennettu maakuntaanLähiTapiola Keski-Suomi on sitoutunut lahjoittamaan alueelleen 30 000 euroa uusiin Välkky-suojatievaroittimiin. Viime vuoden lopulla maakuntaan asennettiin jo seitsemän uutta Välkkyä: Hankasalmelle ja Kangasniemelle kaksi laitetta kumpaankin sekä Jämsään, Äänekoskelle ja Saarijärvelle yksi. Välkkyjen asennuksia Keski-Suomen alueelle jatketaan tänä vuonna. Aiemmin Välkkyjä on lahjoitettu Jyväskylään kahdeksan kappaletta.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetVARSINAIS-SUOMI: Näin vältät tulipalot sähköautoa ladatessa!Haluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn