LähiTapiolalta 300 000 euroa Ukrainan sodasta kärsiville
LähiTapiola-ryhmän yhtiöt lahjoittavat 300 000 euroa Ukrainan konfliktista kärsivien auttamiseksi ja humanitaarisen avun toimittamiseksi sitä eniten tarvitseville.
Ajankohtaista
Elämänturva26.8.2025LähiTapiola-ryhmän uudeksi strategia- ja asiakkuusjohtajaksi valittu Heini Dahlström
Dahlström aloittaa tehtävässään 15. syyskuuta 2025 ja raportoi pääjohtaja Sari Heinoselle sekä Palveluyhtiön toimitusjohtaja Pekka Antikaiselle.Maa- ja metsätalous25.8.2025Metsänomistajista miltei kolme neljästä olisi valmiita tilarajat ylittävään yhteissuunnitteluun kirjanpainajatuhojen hillitsemiseksi
Valtaosa metsänomistajista toivoo metsätilarajat ylittävää ja helposti järjestyvää suunnittelua kirjanpainajatuhojen hillitsemiseksi, kertoo WWF:n, LähiTapiolan ja Päijänteen Metsänhoitoyhdistyksen teettämä kysely. Nykyisin jokainen metsänomistaja tekee halutessaan torjuntatoimia omilla maillaan, mutta toimet voivat jäädä tehottomiksi, jos ympäröivissä metsissä on kirjanpainajille suotuisat olot. Matkustaminen24.8.2025Matkustaminen eläkkeellä – elämyksiä ja vapautta omassa tahdissa
Eläkepäivät avaavat ovet matkustamiseen uudella tavalla. Kun työelämän aikataulut eivät enää sido, voit matkustaa silloin, kun se sinulle parhaiten sopii – usein myös edullisemmin ja rauhallisemmin ilman turistien tungosta. Matkustaminen antaa mahdollisuuden toteuttaa unelmia, kerätä kokemuksia ja viettää kiireettömiä hetkiä uusissa maisemissa.
Katso lisää ajankohtaisia
Uutishuone
Ajankohtaista
LähiTapiolalta 300 000 euroa Ukrainan sodasta kärsiville
Asiointikielen vaihtaminen sulkee käynnissä olevan chat-keskustelun.