LähiTapiola Itä lahjoitti 7 000 euroa Iisalmen Seudun Järvipelastusyhdistykselle
LähiTapiola Itä lahjoittaa Iisalmen Seudun Järvipelastusyhdistykselle 7 000 euroa toiminnan tukemiseen ja varusteiden hankintaan. Iisalmen seudun järvipelastajat tekevät arvokasta vapaaehtoistyötä vesiturvallisuuden parantamiseksi ja vesillä hätään joutuneiden auttamiseksi.
Lahjoituksen vastaanotti Iisalmen seudun järvipelastajista Toni Mäkäräinen ja Timo Juntunen. Lahjoituksen luovutti LähiTapiolan Mari Pykäläinen ja asiakkuusjohtaja Virpi Murtola.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Länsi-Suomi8.1.2026Hanneksesta tulossa uusi Lyly – Myrskyvahinkojen hintalappu kolminkertaistunut 10 vuodessa
Vuoden 2025 lopulla länsirannikkoa kurittanut Hannes-myrsky on LähiTapiola Länsi-Suomen arvioiden mukaan nousemassa tuhoiltaan vuoden 2024 Lylyn veroiseksi. Yhtiön vahinkotilastot paljastavat, että keskimääräinen myrskyvahinkokorvaus on vuosien saatossa moninkertaistunut.LähiTapiola Kainuu-Koillismaa6.1.2026Pakkaset paukkuvat Kainuussa ja Koillismaalla - suojaa omaisuutesi
Kainuussa ja Koillismaalla pakkaset paukkuvat ja kasvattavat riskiä putkien jäätymisestä ja vesivahingoista. Jo 15 asteen pakkanen voi pitkään jatkuessaan aiheuttaa putkirikkoja. Myös autot kaipaavat nyt erityistä huolenpitoa. Näiden ohjeiden avulla suojaat omaisuutesi ja toimit oikein mahdollisen vahingon sattuessa.LähiTapiola Lappi4.1.2026Liian kova lämmittäminen voi vaurioittaa tulisijaa ja aiheuttaa tulipalon vaaran
Vuoden alku on tarjoillut lappilaisille kireitä pakkassäitä. Lämmitä kiinteistön tulisijoja turvallisesti ja ohjeista se myös muille käyttäjille.
Katso lisää tiedotteita
Uutishuone
Tiedotteet
LähiTapiola Itä lahjoitti 7 000 euroa Iisalmen Seudun Järvipelastusyhdistykselle
Asiointikielen vaihtaminen sulkee käynnissä olevan chat-keskustelun.