Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
LähiTapiola Keski-SuomiMaa- ja metsätalous27.9.2022Hankasalmelaiset maatilayrittäjät Tuomas ja Ida-Maria: ”Aina kun mahdollista, teemme yhdessä jotain mukavaa”Tapiolan maitotilaa pitävät maatilayrittäjät Tuomas ja Ida-Maria Pietiläinen elävät kiireisiä ruuhkavuosia. Hektinen arki ei ole ahkeraa pariskuntaa kuitenkaan pidätellyt, vaan yritystoimintaa on kehitetty aktiivisesti. Kattava vakuutusturva tuo mielenrauhaa ison tilan yllättäviin tilanteisiin.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Pohjoinen20.11.2025Suojatiet edelleen liian suojattomia - lahjoitamme Välkky-suojatievaroittimia liikenneturvallisuustekona Pohjois- ja Keski-PohjanmaallaPohjois- ja Keski-Pohjanmaa on LähiTapiolan toteuttaman kyselyn perusteella valtakunnan keskiarvoa vaarallisempi pyöräilijälle suojatiellä. Suojatieturvallisuuden edistämiseksi LähiTapiola Pohjoinen lahjoittaa yhteensä kuusi Välkky-suojatievaroitinta vilkkumaan autoilijalle, kun jalankulkija on astumassa suojatielle.LähiTapiola Keski-Suomi20.11.2025Jääturvallisuuskiertue opetti pelastautumista – Mira sai silmiä avaavan kokemuksen Aalto AlvarissaSuomen Uimaopetus- ja Hengenpelastusliitto (SUH), LähiTapiola Keski-Suomi ja LähiTapiola Pirkanmaa järjestivät marraskuussa jääturvallisuuskiertueen, jonka tavoitteena on lisätä tietoisuutta turvallisesta jäällä liikkumisesta ja ehkäistä hukkumisia.LähiTapiola Kainuu-Koillismaa19.11.2025Kainuuseen uusi VPK – LähiTapiola Kainuu-Koillismaa tukee toimintaa 35 000 euron lahjoituksellaKainuuseen on perustettu uusi vapaaehtoinen palokunta, joka vahvistaa alueen pelastusvalmiutta. LähiTapiola Kainuu-Koillismaa tukee toiminnan käynnistymistä 35 000 euron lahjoituksella, jotta vapaaehtoiset saavat tarvittavat resurssit ja koulutuksen.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetHankasalmelaiset maatilayrittäjät Tuomas ja Ida-Maria: ”Aina kun mahdollista, teemme yhdessä jotain mukavaa”Haluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn