Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
LähiTapiola VarainhoitoTalous15.12.2024LähiTapiola Pääomasijoitus VI Ky -rahasto kasvoi yli 378 miljoonaan euroon – tavoitteena Suomen mittakaavassa poikkeuksellinen 400 miljoonaa euroaLähiTapiola Pääomasijoitus VI Ky -rahasto kasvoi kolmannessa sulkemisessa 378,45 miljoonaan euroon, ja rahastossa on mukana jo yli 60 sijoittajaa. Varainkeruun odotetaan jatkuvan vahvana myös ensi vuonna, ja sen odotetaan ylittävän aikanaan Suomen mittakaavassa poikkeuksellisen 400 miljoonan euron rajapyykin.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Lappi14.7.2025Yli 80 prosenttia lappilaisista huolissaan lasten liikenneturvallisuudesta – koulumatkan opettelu kannattaa aloittaa lapsen kanssa hyvissä ajoinValtaosa lappilaisista on sitä mieltä, että autoilijoiden tilannenopeudet koulujen ja päiväkotien lähistöllä sekä pihateillä ovat liian suuria. Perheissä kannattaa tutustua koulumatkaan ennakolta ja kerrata turvalliset toimintatavat eri tilanteisiin.LähiTapiola Pirkanmaa10.7.2025Tulipalo voi leimahtaa grillistäKesän ruuanvalmistuksen kruunaamaton kuningas, grilli, voi syttyä helposti palamaan. Vuosittain terasseilla, parvekkeilla ja kesämökeillä syttyy kymmenittäin vaarallisia grillipaloja, joiden vahingot voivat olla mittavia.LähiTapiola Pirkanmaa9.7.2025Näin suojaat kodin ja mökin ukkoselta sekä myräköiltäSähkölaitteita voi suojata ukkoselta esimerkiksi ylijännitesuojalla, kun taas myrskyvahinkojen ennaltaehkäisy kannattaa aloittaa pihapuiden kunnon tarkistamisesta.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetLähiTapiola Pääomasijoitus VI Ky -rahasto kasvoi yli 378 miljoonaan euroon – tavoitteena Suomen mittakaavassa poikkeuksellinen 400 miljoonaa euroaHaluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn