Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
LähiTapiola Itä12.2.2024LähiTapiola Itä teki merkittävät lahjoitukset Meripelastusseura Pohjois-Karjalalle ja Pielisen JärvipelastajilleLähiTapiola Itä lahjoitti Meripelastusseura Pohjois-Karjalalle 10 000 euroa ja Pielisen Järvipelastajille 7000 euroa. Varat käytetään toiminnan tukemiseen ja varustehankintoihin. Molemmat yhdistykset tekevät arvokasta vapaaehtoistyötä vesiturvallisuuden parantamiseksi ja vesillä hätään joutuneiden auttamiseksi.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Keski-Suomi2.7.2025Näin yrittäjälläkin on varaa sairastua – Jyväskyläläinen ravintolayrittäjä Niko SaarukkaNiko Saarukka, Jyväskylän Figaro ja La Brava Boqueria ravintoloiden yrittäjä oppi lomamatkallaan vakuutusturvan merkityksen kantapään – tai sanotaanko kämmenen ja peukalon kautta.LähiTapiola Länsi-Suomi2.7.2025Vahinkokatsaus paljastaa länsisuomalaisten yleisimmät kesälomavahingotLähiTapiola Länsi-Suomen vuosien 2023–2024 vahinkotilastojen mukaan vahinkojen kokonaismäärä vähenee kesä–elokuussa. Kodin omaisuudelle, lemmikeille ja ajoneuvoille sattuvien vahinkojen sekä tulipalojen määrä kuitenkin kääntyy kesäloma-aikana kasvuun. LähiTapiola Lappi29.6.2025Rovaniemen Tyttöjen Talon ja Poikien Talon vuosi on käynnistynyt aktiivisenaLähiTapiola Lappi lahjoitti Rovalan Nuoret ry:lle 30 000 euroa käytettäväksi Tyttöjen Talon ja Poikien Talon toiminnan kehittämiseen. Lahjoitus on konkretisoitunut alkuvuoden aikana kokemuksiksi ja elämyksiksi nuorille.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetLähiTapiola Itä teki merkittävät lahjoitukset Meripelastusseura Pohjois-Karjalalle ja Pielisen JärvipelastajilleHaluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn