Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
LähiTapiola Länsi-Suomi24.9.2024

Kolme neljästä länsisuomalaisesta huolissaan terveyspalvelujen saatavuudesta

Länsisuomalaisten terveyspalveluihin liittyvät huolet ovat valtakunnan kärkitasoa, selviää LähiTapiolan kyselyistä. LähiTapiola Länsi-Suomen toimitusjohtaja Pasi Aakula povaa terveellisten elintapojen nousevan vakuutuksia tai julkista terveydenhuoltoa keskeisemmäksi ennaltaehkäisykeinoksi.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Loimi-Häme8.7.2026Putsaamaton kuivuri on paloriski – seitsemän vinkkiä ennen kuivaamistaSuomessa syttyy kymmeniä kuivuripaloja vuodessa. Palojen syttymissyy löytyy usein kuivurin putsaamattomasta pannusta ja poistoilmakanavasta. Myös jyrsijöiden katkomat sähköjohdot ovat useasti syynä tulipaloon. Kokosimme ohjeet paloriskin pienentämiseksi.LähiTapiola Loimi-Häme7.7.2026LähiTapiola Loimi-Hämeen 30 000 euron lahjoitus vahvistaa kriisiapua Kanta-HämeessäLähiTapiola Loimi-Häme lahjoittaa 30 000 euroa MIELI Hämeen Mielenterveys ry:lle. Lahjoitus tukee Kanta-Hämeen alueella tehtävää matalan kynnyksen kriisiauttamista ja vahvistaa mahdollisuuksia tarjota nopeaa, ammatillista keskusteluapua vaikeissa elämäntilanteissa myös silloin, kun muun avun saatavuus on rajallista.LähiTapiola Keski-Suomi6.7.2026Yli sata pelastusliiviä keskisuomalaisiin uimahalleihin tukemaan vesiturvallisuutta ja uimaopetustaLähiTapiola Keski-Suomi lahjoittaa pelastusliivejä kaikille alueensa kunnallisille uimahalleille. Määrät vaihtelevat hallien tarpeiden mukaan, mutta yhteensä liivejä lahjoitetaan yli sata kappaletta. Lahjoitusidea lähti liikkeelle muutaman uimahallin omasta toiveesta. Vesiturvallisuus on tärkeä teema Keskisuomessa. Liivejä toivottiin esimerkiksi tukemaan uimaopetustoimintaa.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetKolme neljästä länsisuomalaisesta huolissaan terveyspalvelujen saatavuudesta
Henkilöasiakkaan asiointi
Suosituimmat tuotteet
Edut ja kampanjat
Tietoa LähiTapiolasta
Henkilöasiakkaan sivutYritysasiakkaan sivutMaatila-asiakkaan sivut
Haluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn