Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
LähiTapiola PirkanmaaTurvallisuus28.3.2023Onko sammutintasi koskaan tarkastettu? LähiTapiola Pirkanmaan sammutintarkastuspäivillä tarkastetaan maksutta tuhansia sammuttimiaSammutintarkastuspäivät ovat yksi LähiTapiola Pirkanmaan paikallisista omistaja-asiakaseduista ja vastuullisuusteoista, joiden tavoitteena on paloturvallisuuden edistäminen ja vahinkojen ennaltaehkäiseminen.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Etelä-Pohjanmaa18.2.2026Ennakointi maksaa itsensä takaisin – kiinteistönhuolto on osa sujuvaa ja turvallista arkeaEnnakoiva kiinteistönhuolto on paljon enemmän kuin ylläpitoa – se on keskeinen osa yrityksen riskienhallintaa. Kun riskit tunnistetaan ajoissa ja niihin puututaan ennakoivasti, vahinkoja voidaan ehkäistä, liiketoiminnan keskeytyksiä vähentää ja arjen sujuvuus varmistaa.LähiTapiola Länsi-Suomi17.2.2026Nämä opiskelijajärjestöt saavat osansa LähiTapiola Länsi-Suomen 50 000 euron lahjoituspotistaOpiskelijoiden hyvinvoinnin, yhteisöllisyyden ja osallisuuden lisäämiseen tarkoitettuja lahjoitusvaroja käytetään kuluvana vuonna monipuolisesti. Opiskelijajärjestöt aikovat muun muassa kehittää opiskelijatiloja, satsata edunvalvontaan ja järjestää matalan kynnyksen tapahtumia.LähiTapiola Keski-Suomi17.2.2026Pieni viesti, iso turva: Vesivahti valvoo, vaikka et olisi kotonaLähiTapiola Keski-Suomen hallintoneuvoston puheenjohtaja Kari Nyyssönen vietti vuodenvaihdetta perheensä kanssa mökillä Leppälahdessa, kun puhelimeen ilmestyi yllättävä ilmoitus. Kotona Vaajakoskella käytössä oleva Vesivahti oli rekisteröinyt poikkeuksellisen lämpötilan laskun.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetOnko sammutintasi koskaan tarkastettu? LähiTapiola Pirkanmaan sammutintarkastuspäivillä tarkastetaan maksutta tuhansia sammuttimiaHaluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn