Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
LähiTapiola Loimi-HämeElämänturva12.12.2022LähiTapiola Loimi-Häme teki kolmannen lahjoituksensa Ukrainan pakolaisten hyväksi LähiTapiola Loimi-Häme tukee paikallisten ukrainalaisten pakolaisten kotouttamista lahjoittamalla 10.000 euroa toiminta-alueensa pakolaistyötä tekeville toimijoille.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Etelä-Pohjanmaa4.7.2025Kesälomakausi on vilkkaimmillaan - Asiantuntija antaa 10 vinkkiä matkavahinkojen välttämiseenKesälomakausi on vilkkaimmillaan ja matkoja tehdään niin kotimaan kohteisiin, kuin ulkomaille. Arjen katsaus -kyselyyn vastanneista eteläpohjalaisista vain 57 prosenttia kertoi matkustaessaan aina ottavansa henkilövahingot kattavan vakuutuksen. LähiTapiola Lappi3.7.2025Kotivakuutus antaa turvaa muuttoon ja asumiseen - muutettaessa vakuutuksen päivittäminen voi unohtuaTavaroiden rikkoutumiset ovat yleisimpiä muuttajalle sattuvia vahinkoja. Kotivakuutus tuo turvaa niin muuttoon kuin asumiseenkin, mutta sen päivittäminen unohtuu usein muuton yhteydessä. Suurin osa suomalaisista on vakuuttanut kotinsa. LähiTapiola Länsi-Suomi2.7.2025Kolmasosa länsisuomalaisista ei ole varautunut myrskyihin ja rankkasateisiin mitenkäänLänsisuomalaisista 30 prosenttia ei varaudu myrskyjen ja rankkasateiden varalta millään tavalla, selviää LähiTapiolan kyselystä. Korvausjohtaja muistuttaa, että vallitsevien sääolosuhteiden myötä riskit voivat realisoitua poikkeuksellisillakin tavoilla.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetLähiTapiola Loimi-Häme teki kolmannen lahjoituksensa Ukrainan pakolaisten hyväksi Haluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn