Kuusi kysymystä Varainhoidon uudelle toimitusjohtajalle – ”Koskaan ei ole liian myöhäistä aloittaa säästämään vaikka pienilläkin summilla”
Pitkäjänteinen ja pihi. Näin kuvaa viime vuoden joulukuussa LähiTapiola Varainhoidon toimitusjohtajana aloittanut Samu Anttila itseään säästäjänä. Lue, mihin Samu tarvitsee maalia ja vasaraa.Lisää sijoittamisesta
Ajankohtaista
Työelämä13.8.2026
Elokuu on työmatkapyöräilyn riskialtteimpia kuukausia – ”vauhti näkyy vahingoissa”
Työmatkojen kulkutavoista pyöräilijöille sattuu kaikista eniten tapaturmia juuri nyt elokuussa ja alkusyksystä. Useimmat tapaturmat johtuvat kiireestä ja liiallisista tilannenopeuksista, arvioivat LähiTapiolan ja Liikenneturvan asiantuntijat.Talous9.8.2026
Henkilöstörahastojen sijoituskulut kannattaa tarkistaa – ”pieneltä tuntuva ero voi syödä satoja tuhansia euroja pitkässä juoksussa”
Yhä useampi suomalainen palkansaaja kuuluu henkilöstörahastoon, mutta harvalla on näkymää sijoituskohteiden kuluihin. Tiesitkö, että sijoituskohteiden kulut voivat syödä kymmeniä tuhansia euroja vuodessa ja satoja tuhansia kymmenessä vuodessa?Turvallisuus6.8.2026
Kansainvälinen kryptolompakkohuijausten aalto ei ole vaarantanut LähiTapiolan asiakkaiden tietoja
Tämänhetkisten tietojen perusteella LähiTapiolan verkkopalveluissa ei ole havaittu mitään ilmiöön liittyviä väärinkäytöksiä.
Katso lisää ajankohtaisia
Uutishuone
Ajankohtaista
Kuusi kysymystä Varainhoidon uudelle toimitusjohtajalle – ”Koskaan ei ole liian myöhäistä aloittaa säästämään vaikka pienilläkin summilla”