Siirry suoraan sisältöönSiirry suoraan alatunnisteeseen
HenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
FI
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
AjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
EtusivuUutishuoneAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmiaLähiTapiola-ryhmäYhtiöryhmätietoaYhtiötToiminnan tarkoitusLähiTapiola-ryhmän raportitKumppanuudet ja yhteistyöTöihin meilleLähiTapiola työnantajanaYrittäjänä LähiTapiolassaOpiskelijalleAvoimet työpaikatVastuullisuusVastuullisuus LähiTapiolassaYhteiskuntasuhteetKumppanuudet ja lahjoituksetHenkilöasiakkaatYritysasiakkaatMaatila-asiakkaatTietoa LähiTapiolasta
UutishuoneLähiTapiola-ryhmäTöihin meilleVastuullisuus
Yhtiöt tiedottavatAjankohtaistaYhtiöt tiedottavatNäkökulmia
LähiTapiola Pohjanmaa20.3.2025Kiveniskemät tuulilaseihin ovat lisääntyneet räjähdysmäisesti Pohjanmaalla – monet selviävät korjauksella.Pohjanmaalla auton tuulilasin vauriot lisääntyivät yli 31 prosenttia vuonna 2024 verrattuna vuoteen 2023. Kun verrataan tammi- ja helmikuuta vuonna 2025 vuoteen 2024, kiveniskemät lisääntyivät 65 prosenttia. Samalla yhä useammat hyödyntävät mahdollisuuden korjata vaurion, mikä on mahdollista, jos toimii oikein ja nopeasti.
Muita ajankohtaisia asioita
LähiTapiola Vellamo2.3.2026Lahtelaisten kestosuosikki Mamma Maria varautuu riskeihin kattavalla vakuutusturvallaMamma Maria on vakiinnuttanut paikkansa lahtelaisten kestosuosikkina yli 30-vuotisella taipaleellaan. LähiTapiola Vellamo on saanut kunnian olla vakuuttamassa yhtä Lahden vanhimmista ravintoloista jo 11 vuoden ajan – jopa LähiTapiolan yhteyshenkilö on pysynyt koko yhteistyön ajan samana.LähiTapiola Pirkanmaa1.3.2026Rohkeasti ihmisen puolella – LähiTapiolalta 30 000 euron lahjoitus Tyttöjen TalolleLähiTapiola Pirkanmaa lahjoitti yhdessä LähiTapiola Keskinäinen Vakuutusyhtiön kanssa 30 000 euroa Setlementti Tampereen Tyttöjen Talo -toimintaan ja vapaaehtoistoimintaan.LähiTapiola Savo27.2.2026Jäälauttaharjoittelussa opetellaan taitoja, jotka voivat pelastaa hengenLähiTapiola Savo mahdollisti jälleen Suomen Uimaopetus- ja Hengenpelastusliiton (SUH) kanssa toteutetun jääturvallisuustapahtuman, joka järjestettiin Kuopion Kuntolaakson uimahallissa ja keräsi ennätysmäärän osallistujia. Tapahtuma tarjoaa ainutlaatuisen mahdollisuuden harjoitella jään pettämistilanteessa tarvittavia taitoja turvallisesti ja ohjatusti, ja on osa laajempaa työtä turvallisemman jäällä liikkumisen edistämiseksi.
Katso lisää tiedotteita
UutishuoneTiedotteetKiveniskemät tuulilaseihin ovat lisääntyneet räjähdysmäisesti Pohjanmaalla – monet selviävät korjauksella.Haluatko silti vaihtaa kielen?KylläEn